Dobrý den,

úvodem bychom rádi řekli, že projekt "Medicína pro lidi" nevidíme jen jako sérii přednášek a workshopů pro veřejnost. Znamená totiž pro nás mnohem víc.

 "Medicína pro lidi" je takové naše dítě. Pamatujeme si na to, kdy bylo ještě v plenkách, na moment, když se malá skupinka mediků sešla a shodla na tom, že má v hlavě spoustu užitečných informací o lidském těle, které se musí dostat ven.

V České republice je použito mnoho zdrojů a úsilí k léčbě onemocnění, kterým lze často předcházet, zatímco jen zlomek zdrojů je určen k jejich prevenci a informovanosti lidí. Pouze u prevence ovšem skončit nechceme a pokud s námi vydržíte, chtěli bychom zajít ještě dál. Rádi bychom představili lidem povahu civilizačních onemocnění, která často zůstává skrytá za oponou odborných pojmů a nesrozumitelných zkratek na lékařské zprávě. Pokud člověk porozumí počátku a průběhu onemocnění, může si lépe zvolit z možností léčby, které mu lékař nabízí.

   Doufáme, že metoda celistvého představení nemocí a praktických příkladů jejich prevence pomůže mnoha lidem v lepším porozumění vlastnímu tělu i zákonitostí jeho fungování.Toužíme po lepším propojení mezi lékaři a pacienty. Aby spolu dokázali lékaři i pacienti lépe komunikovat a věřit si. Přejeme si "medicínu pro lidi".

  Dalším z našich cílů vždy bylo, aby lidé dokázali kriticky posuzovat doporučení z různých laických internetových fór a dokázali se tak rozhodovat čemu věřit a čemu ne.

   Další kroky pak spočívaly v nalezení prostorů, které nám poskytla Maranatha a.s., a za které děkujeme. Měli jsme tedy myšlenku i prostředky a tak se mohlo začít pracovat.

 

Vizí máme spoustu. Rádi bychom především spolupracovali s Vámi a naše přednášky a workshopy přizpůsobovali na míru tomu, co Vás nejvíce zajímá, rádi bychom spojovali přednášky s praktickými ukázkami, aby bylo vše srozumitelnější. Sháníme literaturu, kterou si bude možné po přednáškách koupit a prohloubí Vaše znalosti. Celý projekt je neziskový a tak je vstup na všechny přednášky i workshopy dobrovolný - zadarmo jsme dostali a zadarmo chceme dát dál. Chceme se od Vás učit, co od lékaře naši budoucí pacienti očekávají a chceme se sdílet o tom, jak žít kvalitnější, plnější a hlavně zdravější život. A plánujeme toho ještě mnohem víc.

A tak se to naše dítě "medicína pro lidi" teprve učí chodit a pokouší se o první drobné krůčky a my s určitou dávkou nervozity pozorujeme, jak jí to půjde. Ale věříme, že s Vaší pomocí, zpětnou vazbou, nápady a přítomností se z ní možná jednou stane něco většího, něco, co pomůže lidem kolem nás. Pokud nám v tom chcete pomoci, podpořte nás svojí přítomností a řekněte to lidem kolem Vás - sousedce, přátelům i ne příliš oblíbenému kolegovi v práci. My jsme zapálení a připravení a nic pro nás nebude krásnější odměnou než, když uvidíme, že co děláme má smysl!

Těšíme se na Vás!
Veronika a David,
Váš tým Medicíny pro lidi

Close Menu